1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Bayram Özçelik: “BURDUR’U DAHA DA GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

20 Ekim 2015, Salı, 7:43 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 529 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Son 13 yılın Burdur siyasetinin en etkili isimlerinden biri olan AK Parti’den üç kez üst üste Burdur Milletvekili seçilen, 1 Kasım 2015 genel seçiminde de ilimizde AK Parti’den birinci sıradan aday gösterilen Bayram Özçelik, 20 Ekim 2015 Salı günü sabah düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla biraraya geldi, güncel gelişmeleri değerlendirdi.

Tarihi Taşoda’da Özçelik basın mensuplarına seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. 1 Kasım genel seçiminin çok kısa süreli bir kampanya dönemi olduğunu hatırlatan Özçelik “aday belirleme süreci, adayların belli olmasından sonra partiler taahhütleri üzerine çalışırlar. Biz de 4 Ekim’de seçim beyannamemizin açıklanmasından sonra sahada çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Şu ana kadar çok verimli ve güzel çalışmalar yaptık. İlçelerimizin birçoğunu tamamladık. Bugünden itibaren yoğunluğumuzu merkez ve merkez köylere vereceğiz” dedi.

“AK Parti’nin 7 Haziran 2015 genel seçim sonuçlarını analiz ederek, seçim sonuçlarını en doğru şekilde okuyarak dersler çıkardığını” vurgulayan Özçelik, “gençleri, emeklileri, toplumun geniş kesimlerini ilgilendiren hedef alan yeni vaadlerimiz çok önemli” dedi.

“13 yıllık 3 dönem vekilliği süresince Burdur’a pek çok yatırım, hizmet kazandırmaya çalıştığını, büyük mesafeler aldıklarını, ancak yapamadığı şeyler de olduğunu” bildiren Özçelik yeni dönemde bunları gerçekleştirmek için çaba ve gayret içinde olacağını kaydetti. Özçelik temel gayelerini “Burdur’u daha da geliştirmek istiyoruz.” ifadesiyle özetledi.

‘7 Haziran seçimlerinde anlatamadığımız, vatandaşımızı çok bilgilendiremediğimiz konularda bilgilendirme yapıyoruz’ diyen Özçelik, konuşmasında ülke gündemini meşgul eden, 7 Haziran ve sonrasındaki sürecin en önemli gelişmesi terör olaylarına da geniş bir şekilde değindi. Teröre karşı mücadelede kararlı olduklarını belirten Özçelik, Türkiye’nin önünün terör engeliyle kesilemeyeceğini beyan etti.

Çözüm süreci ile ilgili olarak, vatandaşların kafasındaki soru işaretlerini gidermeyi amaçladıklarının altını çizen Özçelik; “Bunlardan ilk’i terör ve çözüm süreciyle ilgili olarak vatandaşımızın kafasındaki soruları kaldırmak için partimizin görüşü nedir, partimiz bu konularda ne tür adımlar atmıştır, partimiz adına çalışmalar yaptığımız zaman pür dikkatle dinlenildiğini görüyoruz. Diğer bir konuda taahhütlerimiz. Kadınlara, çiftçilere, çalışma ve sosyal hayata yönelik, çiftçilerimize yönelik, aileye, sağlık, eğitimdeki, kültür-sanattaki, esnaf ve Kobi’leri anlatıyoruz. Siyaset tarzımızda vatandaşımızla hemen konuşup gitmek, sırtımızı dönüp gitmek yok. Onların soruları, istekleri, eleştirilerini tek tek dinleyerek siyasi çalışmalarımızı yapmaya gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Özçelik, konuşmasında yerel konulara de değinerek, Burdur’da yeni yatırımların da gündemde olduğunu, bundan sonra da AK Parti’nin iktidar olma imkanını yakaladığı takdirde hizmetlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.