1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Bayram Özçelik: Burdur’da ‘kentsel dönüşüm’ atağı başlıyor

18 Ağustos 2017, Cuma, 7:09 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 1.083 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

BOZKURT MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HAK SAHİBİ VATANDAŞLARLA KURBAN BAYRAMI SONRASI BİREBİR GÖRÜŞMELERE BAŞLANACAK.

Burdur’daki TOKİ yatırımlarını yakından takip eden isimlerden biri olan ilimiz Milletvekili Bayram Özçelik, şehir merkezinde büyük bir merakla beklenen Depremevleri bölgesi Bozkurt Mahallesi’ne yapımı planlanan yeni toplu konut hamlesi, TOKİ Evleri hakkında açıklama yaptı.

Şehrimizde uzun bir süredir gündemde olan, kentsel dönüşüm kapsamına alınan bu bölgede sürecin ilerlediğini, Depremevleri’ndeki hak sahibi vatandaşlarla Kurban Bayramı sonrası birebir görüşmelere başlanacağını açıklayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, proje çalışmalarının de şekillendiğini belirterek, 4 tip proje çeşidinin uygulanacağını, 59 blok 708 konut inşa edileceği bilgilerini kamuoyu ile paylaştı.

Geçitğimiz hafta müşavir firmanın Burdur Belediyesi’nde gerçekleştirdiği sunum ve Belediye’den yapılan açıklamada; TOKİ konutları proje sürecinin tamamlandığı, Depremevleri’ndeki hak sahipleri ile görüşme aşamasına geçileceği duyurulmuştu…

4 dönemlik yaklaşık 15 yıllık Milletvekilliği boyunca il genelinde TOKİ yatırımları ile yakından ilgilenen, şehir merkezindeki TOKİ yatırımlarına da ayrı bir önem veren, bundan on yıl önceki merkezTOKİ 1. etap ve sosyal konutların hayata geçirilme sürecinde de aktif rol alan ilimiz Milletvekili Özçelik, şehrimizde yeni konut hamlesinin de başarıyla sonuçlanmasını hedefliyor.

Özçelik’in verdiği teknik bilgilere göre; Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında bulunan tapulu, binalı ve binasız taşınmazlardan oluşan toplam 107.700 m² miktarındaki alana 59 bloktan oluşan 708 konut inşa edilecek, 410 hak sahibine yeni evlerden verilecek.

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, Burdur İl Merkezi Bozkurt Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında bulunan tapulu, binalı ve binasız taşınmazlardan oluşan toplam 107.700 m² miktarındaki alan, 775, 2985 ve 5393 sayılı kanun hükümlerine göre kentsel yenileme alanı olarak belirlenmiş ve uygulama projesi hazırlandığını ifade etti.

Özçelik açıklamasında toplam hak sahibi sayısının 410 kişi olduğunu belirterek, “59 bloktan oluşan 708 adet konutun yapılması ve bu konutlarında TOKİ’de kayıtlı olarak A,B,C ve D tipi şeklinde oluşan projelerden uygulanması konusunda çalışmalar tamamlanmıştır. Hak sahiplerinin sahip oldukları mevcut konut adedi kadar yeni konut almaları esastır. Hak sahibinin Konut için Dönüşüm Katsayısına göre hesaplanan inşaatların, Bozkurt Mahallesi’nin Kentsel Dönüşüm çalışmaları ile tüm Burdur ve ilçelerine örnek olacak. En kısa sürede çalışmaların başlamasıyla birlikte, vatandaşlarımızın beklediği kentsel dönüşüm süreci fiilen başlayacaktır. Burdurumuz ve mahalle halkımız için hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Hazırlanan Projeye Göre;

Projenin kapsadığı alan 107.700 m2

Yapılaşma alanı 50.905,27 m²

Üretilecek toplam konut brüt alanı 67.845,03 m²

Toplam blok ve konut sayısı:

59 blok / 708 adet konut

Blok kat adetleri ve blok adetleri

A TİPİ- (5 Adet)

BTİPİ- (8 adet)

B TİPİ- (18 adet)

C TİPİ- (11 adet)

D TİPİ- (17 adet)

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.