1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

Atölyesinde arı gibi çalışıyor

6 Kasım 2015, Cuma, 6:46 | Kültür, Manşet, Sürmanşet | 1.267 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Burdur’daki önemli bir eksikliği kapatan Ülkü Düdük, bu yıl içerisinde Şubat ayında açtığı atölyede, evde kullanılmayan ev eşyalarından şahane eserler üretiyor. Halk Eğitim’den aldığı kursla, dostlarının verdiği destekle,   Bahçelievler Mahallesi Şeker Caddesi’nde atölye açtı. Kısa sürede atölyeyi, atık ev eşyalarına yaptığı küçük ve mucizevi dokunuşlarla değiştirdiği dekoratif malzemelerle ilgi toplayan Ülkü Düdük, ayrıca isteyen herkese ve her yaş grubuna ücretsiz kurs veriyor.

‘GECE -GÜNDÜZ KENDİMİGELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUM’

Atölye’ye gelenlerin çok moralli ayrıldıklarını, kursa katılanların ise özgüvenlerinin arttığına dikkat çeken Ülkü Düdük, gece-gündüz bu işte nasıl kendisin geliştireceğini ve ‘insanlara nasıl faydalı olabilirim’ diye düşündüğünü belirtti.

Atölyede kullanılacak ürünleri, kendisinin topladığını söyleyen Ülkü Düdük, Burdur’da bu işin eksikliğini hissettiğini ve bu nedenle atölye açtığını dile getirerek, ‘Daha önce, bu tür işlerde kullanılan malzemeler Isparta’dan getiriliyormuş. Ben ‘neden Burdur’da yapacağımız bir iş için Isparta’dan malzeme getirtelim ki’ diye düşündüm ve kolları sıvadım. Gece gündüz bu iş için çalıştım, kendimi geliştirdim. Artık malzemeleri kendi imkanlarımla elde ediyorum.’ dedi.

‘ÇOK GÜZELDOSTLUKLAR KURDUK’

Atölye sayesinde, dostlarının arttığını, ücretsiz verdiği kurslar sayesinde de insanların adeta terapi alır gibi moral depoladıklarını belirten Ülkü Düdük, “ben bu işi sadece maddi amaçlı yapmıyorum. Kurulan dostluklar nedeniyle manevi bir tarafı da var. Çok güzel ve asla vazgeçemeyeceğimiz dostlarımız oldu. Burası bizim evimiz gibi. Hep beraber toplanıp hem birşeyler üretiyoruz hem de çayımızı, kahvemizi içip sohbet ediyoruz. Birbirimize destek oluyoruz.’” diye konuştu.

‘İNSANLARA NASIL KATKI SUNABİLİRİM, ONUN DERDİNDEYİM’

Hâlâ, işinde kendisini geliştirmek için uğraştığını, atölyeyi kapattıktan sonra, akşam eve de iş götürdüğünü ve ‘daha fazla nasıl gelişim sağlayabilirim ve insanlara katkı sunabilirim?’ diye düşündüğünü aktaran Ülkü Düdük, okullarda da çalışmalarını tanıtmak istediğini dile getirdi.

‘ATÖLYEM YOKKEN DE HEP ÇALIŞTIM’

Kadınların hayatın her alanında aktif olmaları gerektiğinin altını çizen Ülkü Düdük, daha önce çalışmadığı dönemde bile sürekli insanlarla iletişim kurduğunu, sosyal hayattan hiç kopmadığını ve kendi çapında yaptığı işlerle sürekli üretime devam ettiğini aktardı.

‘BEN BURAYA TIRNAKLARIMLA KAZIYARAK GELDİM’

‘Ben buraya tırnaklarımla kazıyarak geldim’ diyen Düdük, ‘İnsanlarla sürekli iletişim kurdum. Hala sabahlara kadar ders çalışır gibi çalışıyorum’ dedi.

‘SECCADE SANDIĞI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR’

Düdük, atölyede en çok ilgi gören eserlerin başında ise seccade sandığının geldiğini dile getirdi. Düdük, son olarak kendisine destek olan hocaları; Hülya Altuğ, Özge Yılmaz Akın ve Nursel Arlı’ya da teşekkür etti.

Hacer ZEREN

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.