1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

ATATÜRK’ü ebediyete intikal edişinin 77. yıldönümünde; SAYGIYLA ANIYORUZ

9 Kasım 2015, Pazartesi, 6:06 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 479 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Milli Mücadele’nin Lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Atatürk’ü vefatının 77’inci yıldönümünde saygıyla, minnetle anıyoruz.

10 Kasım 1938 günü onu yitirişimizin üstünden tam 77 yıl geçti. Onu her yıl her 10 Kasım’da daha fazla özledik, her yıl 10 Kasım’da daha fazla özlüyoruz. İlkelerine bağlılığımız her geçen 10 Kasım daha da artıyor. Yine  bir 10 Kasım günü ve Büyük Önderimizi, kurtarıcımızı anıyoruz. Son yıllarda hemen yanıbaşımızda Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, onun ne kadar ileri görüşlü, vizyoner bir lider olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Atamızı her 10 Kasım günü, tüm yurtta törenlerle anıyoruz. Bu törenler her zaman duygu dolu anlara sahne oluyor. Dünyada hiç bir lidere nasip olmayan bir bağlılıkla geçen bu törenlerde Atamıza borcumuzu bir nebze de olsa ödemeye çalışıyoruz…

BURDUR’da 10 KASIM

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü dolayısıyla şehrimizdeki çelenk sunma töreni Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde saat 08.50’de başlayacak. saat 09.05 geçe iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. Meydan’daki törenin ardından Burdur Belediyesi merkez binası fuaye salonunda ‘Resimlerle Atatürk’ konulu serginin açılışı yapılacak. saat 10.00’da MAKÜ Konferans Salonunda anma programı icra edilecek.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.