1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

AK Parti’nin Burdurlu Milletvekilleri

25 Kasım 2015, Çarşamba, 7:39 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 1.086 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da gerçekleşen TBMM Başkanlığı seçiminde genel kurul’da AK Parti’nin Burdurlu Milletvekilleri biraraya geldi.

Bilindiği gibi; ilimizin 1 Kasım 2015 genel seçiminde 26.Dönem TBMM’ye AK Parti’den iki temsilci gönderdi. Bayram Özçelik ile Reşat Petek AK Parti’den Burdur Milletvekili seçilirken, Parlamentoda 3 tane daha Burdurlu Vekil bulunuyor.

AK Parti’nin Antalya’dan iki Milletvekili ve Denizli’den bir Milletvekili Burdurlu… Antalya’da AK Parti’nin genç simalarından il başkanlığında parlayan, 7 Haziran ve 1 Kasım’da Antalya Milletvekili seçilen Avukat Mustafa Köse Çeltikçi Bağsaraylı. Yine Antalya’nın kadın siyasetçilerinden 2011 yılından beri AK Parti’den Antalya Milletvekilliği görevini yürüten Gökçen Özdoğan Enç Bucak Karaaliler Köyü’nden. Bir Burdurlu’da Avukat Cahit Özkan ilimiz Karamanlılı. TV ekranlarının tanınan genç hukukçularından Cahit Özkan, 1 Kasım’da AK Parti’den Denizli Milletvekili seçildi.

AK Parti’deki Burdurlu vekillerin yanısıra 26. dönem Meclisi’nde CHP ve MHP’den birer hemşehrimiz daha var. CHP İzmir Milletvekili, Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay Burdur Yeşilova Güney doğumlu. CHP Genel Başkanlığına talip olan Balbay, Burdurlu ünlü siyasetçilerden biri.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay’da Burdur Karamanlı’lı. MHP’nin Ege’deki güçlü isimlerinden biri olan Akçay, MHP’de aktif siyasete başlamadan önce Manisa Deftardarı idi..

AK Parti Burdur Milletvekili, Meclisin kıdemli isimlerinden 4. kez vekil olan Bayram Özçelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Burdurlu AK Parti Milletvekillerinin birlikte olduğu fotoğrafları takipçilerine ulaştırırken, Burdurlu Vekillerin Meclis’te Burdur için katkı sağlayacağını vurguladı.

Özçelik’in facebook ortamında paylaşımı:

BURDURLU AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ: Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek. Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç,Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan.

26.Dönem TBMM’de Burdurlu Ak Parti Milletvekilleri Olarak Beraberdik.Burdurumuz ve Türkiyemiz İçin Yasama ve Denetleme Görevini Yaparken; İlimizin Hizmet ve Yatırımlardan Yararlanması Hususunda Azami Gayret Göstereceğiz.Bayram Özçelik ve Reşat Petek Burdur Vekilleri Olarak, Gökçen Özdoğan Enç (Bucak Karaaliler Köyü), Av.Cahit Özkan (Karamanlı) Av.Mustafa Köse (Çeltikçi Bağsaray ) Burdurumuza Hizmet İçin İktidar Partisi Ak Parti İle Hizmete Hazırız. Allah Mahçup Etmesin.”

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.