ManşetSiyasetAK Parti İl Başkanı Faki’den ‘yeni Hastane yeri’ çıkışı: “Derdimiz amacımız, BURDUR”

2 sene ago

Geçtiğimiz hafta Belediye Meclisi’nde imar değişikliği önerisi nedeniyle yeniden gündeme gelen yeni Hastane yeri ile ilgili tartışmaları değerlendiren AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, yaptığı yazılı açıklamada CHP’nin ve Burdur Belediyesi’nin Bur-kent’teki yeni Hastane yerine yönelik tavrına tepki gösterdi.

“Derdimiz Burdur, amacımız Burdur. Maksat üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil” diyen Faki, son günlerde kamuoyunda yeni Hastane yeri ile ilgili yapılan açıklamalar, görüş ve tartışmaların konuyu esas zemininden farklı noktalara götürdüğüne dikkat çekti. Başkan Faki’nin açıklaması şöyle:

“Son günlerde kamuoyunda Hastane yeri ile ilgili yapılan açıklamalar, görüş ve tartışmalar konuyu esas zemininden farklı noktalara götürmektedir. Ak Parti iktidarımızın milletimize hizmet noktasında bugüne kadar yaptığı çalışmalar gerek ülkemizde gerekse Burdurda malumdur, milletimizin büyük teveccühüyle de oylarını artırarak yoluna devam etmesi de bunun en büyük kanıtıdır. Siyasi ayırım gözetmeksizin milletine hizmette yarışan Ak Partimize yönelik, son belediye meclis gündeminde tartışılan konular çözüm noktasını değil sorun noktasında paydaşların durduğu noktayı açıkça göstermektedir.

Hastane yeri ile ilgili olarak hükümetimi zin ve milletvekillerimizin çabaları, yer sorununda yerel yönetimler tarafından değişik bahanelerle dikkate alınmamış, parası ve projesi hazır Burdur’a yakışır hastane için bir adım atılamamıştır. Bugün de aynı şekilde değişik gerekçelerle kamuoyunun bildiği, konuştuğu yerlerle ilgili objektif ve doğru bir yönlendirme yapılmamaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki, gerek hastane gerekse diğer yatırımlarla ilgili hükümetimiz gerekeni yapmaktadır. Biz istiyoruz ki bu yatırımlarda CHP’li Belediye’nin de katkısı ve desteği olsun. Burdur’lular hizmet ve yatırımlarda sudan sebeplerle geri kalmasın.

Burdur hepimizin ve hep birlikte burada yaşıyoruz ve yaşayacağız. Herhangi bir yatırımın gecikmesi hepimizi etkilemektedir. Hastanenin taşınması, uzaklığı ve şimdiki hizmet veren hastane yeriyle ilgili polemikler sadece hemşehrilerimizi üzmektedir. Yeni bir hastanenin yapılmasına kim karşı çıkar, gerekirse Araştırma Hastanesi de düşünülebilir. Depreme dayanıksız bölümler yıkıldıktan sonra şu anda hizmet veren hastane de sağlık hizmeti vermeye devam etsin, hem- şehrilerimiz en yakınlarında hizmeti alsınlar, buna kim karşı çıkar. Bugünü değil geleceği, bir beş bir on yıl sonrasını düşündüğümüzde bu alanların bile yetersiz kalacağını görmeliyiz.

Bugün yaşadığımız trafik vb. sıkıntıları yaşamamak için alternatif çözümleri birlikte bulmalıyız. Belediye meclis gündeminde tartışılan diğer konuları başka bir zamanda değerlendirmek istiyoruz.Derdimiz Burdur, amacımız Burdur. Maksat üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.”

Kodlama : SadeMedia Interactive