ManşetSiyasetAK Parti İl Başkanı Faki’den Burdur Belediyesi eleştirisi!

2 sene ago

Hemşerilerimiz, hak ettikleri hizmet ve refahı yaşayamamanın, alamamanın sıkıntısını; ‘gündelik hayatın her anında hissediyorlar’

AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında Burdur Belediyesi’nin uygulamalarını eleştirdi. AK Parti’nin yatırımların, doğru ve güzel işlerin yanında olduğunu belirten Faki, Burdur merkezdeki iş başındaki CHP’li belediye başkanı tarafından yönetilen yerel yönetimin Burdur’da yaşayanlara hak ettiği hizmeti ve refahı üretemediğini öne sürdü.

“Hemşerilerimiz, hak ettikleri hizmet ve refahı yaşayamamanın, alamamanın sıkıntısını, gündelik hayatlarının her anında hissediyorlar” diyen Faki, trafikteki yeni düzenlemelerin çözüm olmaktan ziyade keşmekeşe neden olduğunu, insanları çileden çıkardığını vurguladı.

Geçmiş dönemdeki yatırımlara üvey evlat muamelesi yapılıyor

AK Parti il başkanı Faki’nin Belediye eleştirilerinde trafik-yol uygulamalarının yanı sıra öne çıkan bir diğer noktada geçmiş dönemdeki yatırımların devam ettirilmemesi oldu.

2014’ten önce 10 yıllık süreçte AK Parti’nin Burdur Belediyesi’ni yönettiğini, bu süreçte Burdur merkeze pek çok hizmet kazandırıldığını belirten Faki, “Sadece şehrimizde yaşayanlar değil misafir olarak gelenler, transit olarak Otogar’ımızda geçici bulunanlar bile sahipsiz bir şehir imajıyla ayrılıyorlar. Kapatılan Acil Yolu’nun yol açtığı sıkıntı ve buradaki esnafın feryatları duyulmuyor. Susamlık Tepesi’nin bugünkü hali içler acısıdır. Ve daha nice yatırımlar gerekçesiz askıya alınmış durumdadır.

Ak Parti olarak şehrimize yerelde ve genelde kazandırılan tüm yatırımları destekliyoruz, yapılanları kim yaparsa yapsın alkışlıyoruz. Şehrimizin güzelleşmesi adına, insanlarımızın rahat ve huzuru, refahı için, istihdamı için kim bir tuğla koyarsa yanındayız” ifadelerini kullandı.

Faki, istifa iddialarına da açıklık getirdi

Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki Grand Özeren Otel’de, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekici ve parti yöneticileri ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Faki, son günlerde gündeme gelen, kongre öncesinde istifa ettirilerek il başkanlığı görevinden alınacak iller arasında Burdur’un da yer aldığı ile ilgili söylentilere; “şu an öyle bir şey yok. Referandumdan sonra Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeni bir yapılanmaya, revizyona gidiyor. Henüz Genel Merkez’den şahsıma iddia edildiği gibi; ‘istifa et’ denmedi. Benim istifam söz konusu değil. Kongrelerimizi Genel Merkezimiz yönetiyor. bize ne denilirse, biz ona uyarız” dedi.

İl Başkanı Faki açıklamasında şunları söyledi: “Ak Parti’nin, 14 Ağustos 2001’de başlayan kutlu yolculuğu bugün 16. yılına ulaşmıştır. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan Ak Parti, bugün tekrar lideriyle birlikte olmanın heyecan ve aşkıyla, aziz milletimize hizmette yarışıyor. 6. olağan kongre sürecinin başlamasıyla birlikte Ak Parti teşkilatlarında yeni bir heyecan ve nöbet değişimi devam ediyor.

19 Ağustos itibariyle ilçelerde başlayan kongre süreci 12 Kasım‘a kadar devam edecek, daha sonra 25 Şubata’ kadar tüm illerimizde il kongrelerimiz tamamlanarak teşkilâtlarımız 6. olağan kongre hazırlıklarını tamamlamış olacaktır. Ak Parti 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını gerçekleştirmek için 16 yıla sığdırdığı hizmet kervanını daha da ileriye taşıyarak yaygınlaştıracak, hedeflerini gerçekleştirecektir. Bu yıldan başlamak üzere 2071’in tohumları Malazgirt’te atılacak ve her yıl kutlamalar Malazgirt’te gerçekleştirilecektir.

Nereden geldiğimizi, nerede durduğumuzu, nereye gideceğimizi milletimiz gayet iyi biliyor. Gerek iç ve gerekse dış dünyaya duruşumuz, tavrımız milletimizin güçlü desteğiyle artarak devam ediyor. Terör örgütleri Fetö, Deaş, Pkk ve diğer hainlerle mücadele en etkili bir şekilde yapılıyor.

Ak Parti döneminde, Aksevdalı 16 yılda şehrimize nelerin yapıldığını, yapılan yatırım ve hizmetlerin neler olduğunu, hemşerilerimiz gayet iyi görüyor, biliyor ve değerlendiriyor. Ancak yerel yönetimlerde hemşerilerimiz, hak ettikleri hizmet ve refahı yaşayamamanın, alamamanın sıkıntısını, gündelik hayatlarının her anında hissediyorlar.

Söz verildiği halde çözümlenemeyen trafik keşmekeşi insanları çileden çıkarıyor. Geçmiş dönemde yapılan yatırımlara üvey evlat muamelesi yapılması, tadilat ve bakımları için çivi bile çakmakta çekimser davranılması, vatandaşlarımızı üzüyor ve şehrimiz adeta cezalandırılıyor. Sadece şehrimizde yaşayanlar değil misafir olarak gelenler, transit olarak otogarımızda geçici bulunanlar bile sahipsiz bir şehir imajıyla ayrılıyorlar.

Kapatılan acil yolunun yol açtığı sıkıntı ve buradaki esnafın feryatları duyulmuyor. Susamlık tepesinin bugünkü hali içler acısıdır. Ve daha nice yatırımlar gerekçesiz askıya alınmış durumdadır. Ak Parti olarak şehrimize yerelde ve genelde kazandırılan tüm yatırımları destekliyoruz, yapılanları kim yaparsa yapsın alkışlıyoruz. Şehrimizin güzelleşmesi adına, insanlarımızın rahat ve huzuru, refahı için, istihdamı için kim bir tuğla koyarsa yanındayız.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Genel Başkanı olarak seçilen Kamil Özcan başkanımızı tebrik ediyor, başarılar diliyor, Burdur olarak gurur duyuyoruz. Ak Parti bu milletin ta kendisidir. Bugüne kadar zorlukları aziz milletimizle birlikte nasıl aştık ise bundan sonra da aşacağız. Kongre sürecimiz ülkemiz, milletimiz, partimiz ve Burdur’umuz için hayırlı olsun. Rabbim yolumuzu açık eylesin, Durmak yok yola devam.”

Filiz ERYIMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive