1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek: Seçim müjdelerini açıkladı

12 Ekim 2015, Pazartesi, 5:49 | Manşet, Siyaset, Sürmanşet | 614 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

AK Parti Burdur Milletvekili, 1 Kasım erken genel seçiminde Burdur 2. sıra adayı Reşat Petek, geçtiğimiz Cuma günü düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin yeni seçim beyannamesinde yer alan vaatleri paylaştı.

Petek’in güncel gelişmeleri ve terör meselesini de değerlendirdiği açıklamasında AK Parti’nini gençlere yönelik vaatleri öne çıktı. Gençlere limitsiz internet, emekliye de 13. maaşın verileceğini söyleyen Petek, “gençleri önemsiyoruz. Gençlere sınırsız internet hizmeti sunacak yeni çalışmalar yapıyoruz. Üniversiteyi bitirip, iş kurmak isteyen gençlere ise 50 bin TL tutarında karşılıksız hibe desteği verilecek. Çiftçilere de yem ve gübrede KDV kaldırılacak. Yeni seçim bildirgemiz toplumun geniş kesimlerini kapsıyor” dedi.

AK Parti Burdur Milletvekili ve Adayı Reşat Petek, düzenlediği basın toplantısı ile genel seçim çalışmalarını, şehre sağlanan katkı ve hizmetler ile yeni dönem parti seçim beyannamesinde yer alan önemli noktaları anlattı.

Seçim çalışmaları kapsamında, rakip de olsa hiçbir siyasi için özel hayat ve kişisel söylemlerde bulunmadıklarının altını çizen Petek, “Bizim işimiz insanlarla değil, zihin ve politikalarladır” dedi.

Petek, ayrıca yeni dönemde gençlere limitsiz internet ve emekliye de 13. maaş müjdesi verdi. Petek, “Emeklilere her ay yapılan zammın yanı sıra 13 maaş olarak bin 200 TL vererek maddi durumlarında bir iyileştirme yapmaya söz verdik” dedi.

Gençleri önemsediklerini belirten Petek, gençlere sınırsız internet hizmeti sunacak yeni çalışmalar yapılacağını belirtti. Üniversiteyi bitirip, iş kurmak isteyen gençlere ise 50 bin TL tutarında karşılıksız hibe desteği verileceğini müjdeleyen Petek, çiftçilere de yem ve gübrede KDV’nin kaldırılacağını duyurdu.

AK Parti Milletvekili ve 2. Sıra Burdur Milletvekili Adayı Reşat Petek, parti binasında ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Son aylarda artan terör olaylarını değerlendiren Petek, “Pek çok terör örgütü, adeta hepsi ayda düğmeye basılmış şekilde bir yerden hareketle saldırılarına başladılar. Burada bizim sivil vatandaşlarımız, bunların yanında polis ve askerlerimize yönelik saldırıları oldu. Biz şehit cenazeleri üzerinden bir siyasi istismar gündeme gelmemesi için de özel hassasiyet gösteriyoruz. Bu Türkiye’nin, bütün milletimizin bir sorunu.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek basın açıklamasında; ülkemizde yaşanan terör olayları, muhalefet partilerinin AK Parti’ye yönelik eleştirileri, koalisyon tartışmaları, 7 Haziran sonrası yaşanan süreç ile Burdur’da AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Bayram Özçelik ve 3. Sıra Adayı Kamil Özcan ile birlikte yürüttükleri seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.Terör olaylarıyla ilgili olarak, birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyleyen Petek; “Ülkemizin birliğine, beraberliğine karşı, dış odakların talimatlarıyla başlayan bu saldırılara karşı, parti farkı gözetmeksizin topyekün hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu meseleye de böyle bakıyoruz.” diye konuştu.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASI TALİHSİZ

Reşat Petek, konuşmasında, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin, HDP dışındaki partilerle koalisyon yapabileceklerine dair açıklamasını ‘talihsizlik’ olarak değerlendirdi.   7 Haziran seçimlerinden sonraki 45 günlük sürede yapılan görüşmelerde Bahçeli’nin takındığı olumsuz tavrı eleştiren Reşat Petek; “Milliyetçi Hareket Partisi’nin, yine kişilerden bağımsız olarak seçim siyasetinde, Sayın Bahçeli’nin   bugün açıklamakta olduğu ‘1 Kasım seçimlerinden sonra, HDP dışında hangi parti olursa olsun koalisyonu da yaparız’ şeklindeki açıklamalarını, bir talihsizlik olarak değerlendirmek istiyorum. 45 günlük seçim kararı dolmazdan önce, eğer Sayın Bahçeli bu sözleri söyleyebilseydi, belki şimdi bir seçim sürecinde olmayacaktık ve Türkiye bir koalisyon hükümetini kurmuş olarak yoluna devam ediyor olacaktı. Bunu da aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz. Zira, biz istiyoruz ki; sandıktan çıkan sonuca göre eğer tek parti iktidarı olursa mesele yok ama değilse bir koalisyon görüşmesinde uzlaşmanın yolları aranmalı. Uzlaşırken de tarafların bir fedakarlık yapması ve özveride bulunması gerektiğini bütün toplumumuz kabul etmektedir. Herşeye ‘hayır’ denilerek bir sonuca varılmadığını da görüyoruz. Biliyoruz.” diye konuştu.

Petek, “Koalisyon görüşmelerinde olduğu gibi, nezaketle, ortak paydalarda buluşmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

İlimiz Milletvekili Reşat Petek, son üç haftaya girdiğimiz seçim sürecini de “çok kısa bir seçim süreci var. Bu sürede arkadaşlarımızla değerlendirme yaparak, milletvekili adayı olan arkadaşlarımızla birlikte çok az sayıda çalışmamız olacak. Bunun dışında ikili veya tek tek çalışmayı uygun gördük. Vatandaşlarımız neden birlikte ziyaret etmiyorlar gibi sorularla karşılaşıyoruz? Ben Bucaklı olmam nedeniyle Burdur merkez ve Bucak ilçesi, Çeltikçi ve Ağlasun’da çalışıyorum. Zaman zaman da Gölhisar ilçesinde çalışmalarımız oluyor. Bayram Özçelik ve Kamil Özcan arkadaşımızla Burdur merkez, Tefenni, Karamanlı, Yeşilova, Kemer, merkez köyler ve merkez ilçede seçim çalışmalarını sürdürüyorlar” sözleriyle açıklamalarını noktaladı.

Hacer ZEREN

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.