GündemManşetAK Parti Burdur İl Başkanı Mengi açıkladı; CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AKTARILAN ÜÇ TALEP

9 ay ago

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi,  14 Eylül 2018 Cuma günü Ankara’da gerçekleşen AK Parti’nin il başkanları toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, öncelikli ‘yatırım’ taleplerini ilettiklerini,  yaptığı yazılı açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Mengi’nin açıkladığı yatırım açıklamasında, Burdur için üç yatırım öne çıkıyor. Şehir merkezine yapımı planlanan Burdur Devlet Hastanesine yapımına biran önce başlanması. Yine uzun bir süredir gündemde olan Fethiye’ye uzanan ilimiz batısındaki karayolu, duble yol çalışmalarının tamamlanması. Bu iki beklentinin yanı sıra AK Partililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettikleri üçüncü istek ise; yeni bir talep, “Millet Bahçeleri projesinin de Burdur’da geniş bir ölçekte, Burdur Gölü çevresinde uygulanması…”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, başkentte düzenlenen AK Parti Genişletilmiş 126. İl Başkanları toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Burdur’un taleplerini iletti.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen Genişletilmiş 126. İl Başkanları toplantısı sonrası değerlendirmede bulundu.

Yeni Burdur Devlet Hastanesi, Burdur-Fethiye  Karayolu ve Burdur’da hayat geçirilecek Millet Bahçeleri projeleri hakkında talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini ifade eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur’umuzun önemli projelerinden biri olan Yeni Burdur Devlet Hastanesinin Projesi ve Burdur-Fethiye duble yolu ile ilgili Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkan Yardımcılarımız ve Bakanlarımızın katıldığı bölümde bilgilendirmede bulunduk.

Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur 14 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ziyaretinde de iletmiş oldukları Burdur Devlet Hastanesi projesinin bir an önce ihaleye çıkılarak inşaatın başlamasını talep ettik. Yine ilimiz Fethiye yolu çalışmalarının devam etmesi ve hızla tamamlanması için talebimizi aktardık.

Ayrıca, tüm Türkiye’ de yapılması planlanan Millet Bahçelerinin ilimizde de yapılan planlamalar kapsamına Burdur Gölü çevresinde alınmasını talep ettik. Cumhurbaşkanımız, bu kapsamda ilettiğimiz talepleri bakan yardımcılarına talimatları vererek, konular ile ilgili gerekli çalışmaların tamamlanmasını söyledi” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive