1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

AĞLASUN-YEŞİLBAŞKÖY Çinli turistleri ağırladı

15 Eylül 2015, Salı, 6:10 | Ekonomi, Kültür, Manşet, Sürmanşet | 604 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

İlimiz Ağlasun ilçesi Yeşilbaşköy’de turizm hamlesi olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. Uzakdoğulu turistleri bölgeye, Yeşilbaşköy’e çekmeyi hedefleyen çalışmalar meyvelerini veriyor. Yeşilbaşköy, yine Çin’li bir kafileyi ağırladı.

‘Alternatif turizm, kültür turizmi’ etkinlikleri kapsamında Yeşilbaşköy’de bir ‘Çin Günü’ daha düzenlendi. Çoğunluğunu işadamı olan Çin’li turistlerin oluşturduğu kafile Yeşilbaşköy’ün güzelliklerini yerinde gördü.

Bilindiği gibi; ‘Çin-Burdur’ ilişkisi son yıllarda özellikle mermer sektörünün gelişmesiyle birilkte hız kazandı. Bugün gelinen noktada; Burdur Beji’nin, blok mermerin en büyük alıcısı Çin… Çin Pazarı Burdur’dan doğaltaş ve mermer ihracatının en önemli pazarı konumunda. Şimdi de mermerle başlayan bu ilişkiye turizm faaliyetleri de ekleniyor.

Uzakdoğululara hitap eden Yeşilbaşköy turizminde Çinliler önemli bir müşteri grubunu oluşturuyor. Yeşilbaşköy’de turizmin gelişmesi çaba gösteren isimlerden biri olan Yeşilbaşköy eski belediye başkanı Hüseyin Akıncı, “çoğunluğu işadamı olan Çin’li turstleri konuk ettik. Burdur’umuzda mermer sektöründe ve kültür turizminde Çinliler önemli bir yer tutuyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.