1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

55 milyon liralık büyük umut

30 Kasım 2015, Pazartesi, 6:39 | Gündem, Manşet, Sürmanşet | 798 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

Milli Piyango’nun Yılbaşı Özel Çekilişi biletleri  piyasaya çıktı. 55 milyon liralık büyük ikramiye için daha ilk günden uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar, 55 milyon (trilyon) liralık büyük ikramiye için bayilerde sıraya girmeye başladı. Vatandaşların hayali ise hep aynı; ‘önce borçlarını ödeyip, bir ev sahibi olmak ve çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak.’

55 milyonu kazanması halinde ‘önce çocuklarımı okuturum’ diyen Recai Koçin, ‘daha sonra seyahate çıkarım. Yeni bir ev alırım. Yeni bir iş kurarım, böylece çocuklarımın geleceğini bir parça garantilemiş olurum.” dedi.

4 çeyrek bilet alan Ali Kocakaya’da, ‘büyük ikramiyeyi siz kazansaydınız, parayla ne yapardınız?’ sorusuna, ‘önce borçlarımı öderdim. Sonra çocuklarıma bir ev alırdım. Yeni bir iş yeri açar, çocuklarımın geleceğini garantilemiş olurdum.” dedi. Her sene yılbaşı bileti aldığını söyleyen Ali Kocakaya, bu sene büyük ikramiyenin kendisine çıkmasını umduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl elinde bilet kalmadığını, tüm biletleri sattığını söyleyen Milli Piyango Bayisi Abdullah Özlemiş ise, daha önce Burdur’a bir büyük ikramiye bileti sattığını belirterek, “Şimdiden talep fazla. Elimizde yılbaşı bileti kalacağını sanmıyorum. İnsanlar, ümitlerini yılbaşı biletine bağlamış durumda” dedi. Bayilerde çeyrek bilet 12,5, yarım bilet, 25, tam bilet ise 50 TL’den satılıyor.

Hacer ZEREN

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.