1954 'ten bugüne BURDUR'DA    e-posta : yenigungazete@ttmail.com

17. vefat yıldönümünde konuşan Belediye Başkanı Ercengiz: ‘BURDUR, ARMAĞAN İLCİ’Yİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI’

13 Kasım 2015, Cuma, 7:06 | Manşet, Sürmanşet | 541 kere okundu | Bu haberi Facebook'ta Paylaş

13 Kasım 1998’de geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Burdur Belediye Başkanlarından Armağan İlci, Basın Danışmanı Gülçin İlci ve Şoförü Ahmet Uğuz, mezarları başında anıldı.

Burdur, Armağan Başkana, ölümünün 17 . yılında da vefasını gösterdi. Asri Mezarlıktaki anmaya Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, ilimiz CHP Millletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Ali Özdemir ve partililerin yanı sıra merhum Armağan İlci’nin ailesi ve yakınları da katıldı. Anma etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Rahmetli Armağan Başkan için bundan önce çok şey söylendi. Bundan sonra da çok şey söylenecek. Rahmetli başkana benzetilmiş olmak benim için bir onur ve şeref ve aynı zamanda da beraberinde ağır bir yük getiriyor. Çok zor koşullarda başkanlık yapmış Armağan Başkanın ki dönem Burdur’a getirdiği hizmetler, sağladığı olanaklar ve onca olanaksızlığa ve baskıya rağmen Burdur’a kattığı değerleri hepimiz görüyoruz ve halen daha takdir ediyoruz. Bizler bir fazlasını yapabilmek, sosyal demokrat anlayış içerisinde kenti yönetebilmek ve kentin geleceğine katkı koyabilmek için o’nun izinde ve onun düşüncesinde Burdur’a layık bir belediye başkanı olmak için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Armağan İlci’nin vefatına neden olan kazanın ardından 17 yıl geçtiğini hatırlatan Başkan Ercengiz, “Ancak o’nu sevenler, ona inananlar ve onun dostları hiç onu yalnız bırakmadılar ve onunla her zaman birlikte olabilmenin gayretini hiç eksik etmediler. Bugün burada olan tüm dostlarımıza, arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizler Burdur halkı olarak kendisine hizmet eden ve bu hizmeti de vatandaşı için, çok uzakta olan yakınları için, belki sonunu hiç tahmin edemezdik ama elim bir kazada kaybetme pahasına, bir koşuşturma içerisinde çok kısa zamanda çok işler başaran Armağan Başkanımızı bir kez daha saygı ve hürmetle anıyoruz” diye konuştu.  Ercengiz, İlci’nin ailesi ve yakınlarına da teşekkür etti.

Milletvekili Dr. Mehmet Göker ise, “ölümünün 17. yılında, halen bugünkü kalabalığı mezarı başında toplayabiliyorsa,   yaptığı belediye başkanlığından değil, göstermiş olduğu insanlığın sonucunda bu kalabalık burada O’na vefasını gösteriyor. Mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu. Merhum İlci’nin oğlu Okan İlci’de tüm Burdurlulara vefa gösterdikleri için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Merhum Belediye Başkanı İlci, Basın Danışmanı Gülçin İlci, Şoförü Ahmet Uğuz’un mezarlarına karanfiller konuldu ve dualar okundu.

Hacer ZEREN

 

 

 

 

YORUM YAZ

  • Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
  • Henüz yorum yapılmamış.