ÇevreManşetSALDA GÖLÜ’NÜ KORUMA ÇABALARI (Ankara’dan gelen heyet Salda Gölü ve çevresini inceledi)

7 ay ago

Burdur’un en önde gelen doğal varlıklarından biri olan, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü ile çevresini korumaya yönelik çalışmalar devam ediyor.

Eşsiz turkuaz rengi, beyaz kumsalları ile Maldivler’e benzetilen, son yıllarda büyük bir ziyaretçi artışının yaşandığı, turizm faaliyetlerinin geliştiği ‘doğa harikası Salda Gölü’nün doğal dokusunu, ortamını koruma çalışmaları da büyük önem taşıyor.

SALDA GÖLÜ’NE YERİNDE İNCELEME

Salda Gölü ile ilgili çalışmalar Vali Hasan Şıldak’ın da öncelikli konu başlıkları arasında yer alıyor. Ankara’da Salda Gölü ile ilgili koruma çalışmalarını yürüten Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü ile Çevre Yönetim Genel Müdürlüğü yetkilileri Burdur’a gelerek, Salda Gölü hakkında yerinde incelemelerde bulundular.

Vali Hasan Şıldak, Salda Gölü’nde yerinde incelemelerde bulunmak üzere Ankara’dan gelen Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz ve heyette yer alan daire başkanları ve uzman personeli kabul etti. İncelemelerde bulunmak üzere Ankara’dan gelen heyete, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Salda Gölü ile ilgili kapsamlı bir sunum yapıldı. Sunuma; Vali Hasan Şıldak, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ile konu ile ilgili kurum müdürleri de katıldı.

Sunumun ardından heyet sahaya inerek Yeşilova’da Salda Gölü’nde incelemelerde bulundu. Vali Şıldak ile Milletvekilleri Özçelik ile Uğur’un da katıldığı inceleme turunda Ankara’dan gelen uzman isimler Salda Gölü çevresinde yerinde incelemelerde bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive